DRS-480-48CAN är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
MEAN WELL USA Inc.
I lager: 10
Datablad
AC eller DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 48V 10A
DRS-480-48CAN
DigiKeys produktnummer
1866-DRS-480-48CAN-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DRS-480-48CAN
Beskrivning
PWR SUPP, BATT & COND
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - utgång (max)
10A
Tillverkare
MEAN WELL USA Inc.
Effekt (Watt)
480W
Serie
Spänning - isolering
4 kV
Förpackning
Bulk
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
93,5%
Ingångstyp
AC eller DC
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Antal utgångar
1
Egenskaper
PFC, universalingång
AC-spänning - Ingång
90-305VAC
Storlek/dimension
L 5,93" x B 4,33" x H 4,93" (150,7 x 110 x 125,2mm)
DC-spänning - Ingång (Min)
127V
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus, EAC, UKCA
DC-spänning - Ingång (Max)
431V
Standardnummer
Spänning - utspänning 1
48V