DPU01M-12
DigiKeys produktnummer
1866-1411-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DPU01M-12
Beskrivning
DC DC CONVERTER +/-12V 1W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 2 Utgång 12V -12V 42mA, 42mA 10,8V - 13,2V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DPU01M-12 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
1 W
Tillv.
Spänning - isolering
1.5 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Rör
Egenskaper
SCP
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-90°C (med nedstämpling)
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
83%
Antal utgångar
2
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
10,8V
Inkapsling/låda
6-SIP modul, 5 stift
Spänning - ingång (max)
13,2V
Storlek/dimension
L 0,77" x B 0,24" x H 0,40" (19,5 x 6,1 x 10,2mm)
Spänning - utspänning 1
Leverantörens enhetsförpackning
6-SIP
Spänning - utspänning 2
-12V
Basproduktens nummer
Ström - utgång (max)
42mA, 42mA