DPBW06G-12
DigiKeys produktnummer
1866-1405-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DPBW06G-12
Beskrivning
DC DC CONVERTER +/-12V 6W
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 2 Utgång 12V -12V 250mA, 250mA 18V - 75V Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
6 W
Tillv.
Spänning - isolering
1.5 kV
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (med nedstämpling)
Effektivitet
0.89
Spänning - ingång (min)
18V
Spänning - ingång (max)
75V
Storlek/dimension
L 0,86" x B 0,36" x H 0,44" (21,8 x 9,2 x 11,1mm)
Spänning - utspänning 2
-12V
Basproduktens nummer
Ström - utgång (max)
250mA, 250mA