DPBW06F-12
DigiKeys produktnummer
1866-1402-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DPBW06F-12
Beskrivning
DC DC CONVERTER +/-12V 6W
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 2 Utgång 12V -12V 250mA, 250mA 9V - 36V Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
6 W
Tillv.
Spänning - isolering
1.5 kV
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP, SCP
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (med nedstämpling)
Effektivitet
0.88
Spänning - ingång (min)
9V
Spänning - ingång (max)
36V
Storlek/dimension
L 0,86" x B 0,36" x H 0,44" (21,8 x 9,2 x 11,1mm)
Spänning - utspänning 1
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv låg
Spänning - utspänning 2
-12V
Basproduktens nummer
Ström - utgång (max)
250mA, 250mA