DPBW03F-12
DigiKeys produktnummer
1866-1396-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DPBW03F-12
Beskrivning
DC DC CONVERTER +/-12V 3W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 2 Utgång 12V -12V 125mA, 125mA 9V - 36V Ingång
Kategori
Ström - utgång (max)
125mA, 125mA
Tillv.
Effekt (Watt)
3 W
Serie
Spänning - isolering
1.5 kV
Förpackning
Rör
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP, SCP, UVLO
Typ
Isolerad modul
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (med nedstämpling)
Antal utgångar
2
Effektivitet
83%
Spänning - ingång (min)
9V
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (max)
36V
Inkapsling/låda
8-SIP modul, 7 stift
Spänning - utspänning 1
Storlek/dimension
L 0,86" x B 0,36" x H 0,44" (21,8 x 9,2 x 11,1mm)