DKA15A-05
DigiKeys produktnummer
1866-1303-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DKA15A-05
Beskrivning
DC DC CONVERTER +/-5V 15W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 2 Utgång 5V -5V 1,5A, 1,5A 9V - 18V Ingång
Kategori
Ström - utgång (max)
1,5A, 1,5A
Tillv.
Effekt (Watt)
15 W
Serie
Spänning - isolering
1 kV
Förpackning
Rör
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
OCP, SCP
Typ
Isolerad modul
Arbetstemperatur
-40°C-71°C (med nedstämpling)
Antal utgångar
2
Effektivitet
80%
Spänning - ingång (min)
9V
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (max)
18V
Inkapsling/låda
5-DIP modul
Spänning - utspänning 1
Storlek/dimension
L 2,00" x B 1,00" x H 0,44" (50,8 x 25,4 x 11,3mm)