DI06W8-12
DigiKeys produktnummer
1866-DI06W8-12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DI06W8-12
Beskrivning
I/P: 9-75VDC;O/P:12V 250MA,1"*1"
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 2 Utgång 12V -12V 250mA, 250mA 9V - 75V Ingång
Kategori
Ström - utgång (max)
250mA, 250mA
Tillv.
Effekt (Watt)
6 W
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Förpackning
Bulk
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-90°C (med nedstämpling)
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
85%
Antal utgångar
2
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
9V
Inkapsling/låda
6-DIP-modul, 5 stift
Spänning - ingång (max)
75V
Storlek/dimension
L 1,00" x B 1,00" x H 0,40" (25,4 x 25,4 x 10,2mm)