DDRH-45-48ST
DigiKeys produktnummer
1866-DDRH-45-48ST-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DDRH-45-48ST
Beskrivning
DC DC CONVERTER
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad DC-DC-omvandlare 1 Utgång 48V 938mA 1500V Ingång
Kategori
Ström - utgång (max)
938mA
Tillverkare
MEAN WELL USA Inc.
Effekt (Watt)
45W
Serie
Spänning - isolering
4 kV
Förpackning
Box
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
86%
Typ
Kapslad
Arbetstemperatur
-40°C-80°C (med nedstämpling)
Spänning - ingång (min)
150V
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång (max)
1500V
Storlek/dimension
L 5,32" x B 2,76" x H 1,26" (135,0 x 70,0 x 32,0mm)
Antal utgångar
1
Godkännande myndighet
CE, EAC, UKCA
Spänning - utspänning 1
48V