DCWN06A-12
DigiKeys produktnummer
1866-5074-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DCWN06A-12
Beskrivning
DC DC CONVERTER +/-12V 6W
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 2 Utgång 12V -12V 250mA, 250mA 9V - 18V Ingång
Kategori
Ström - utgång (max)
250mA, 250mA
Tillv.
Effekt (Watt)
6 W
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Egenskaper
OCP, SCP, UVLO
Arbetstemperatur
-40°C-90°C (med nedstämpling)
Effektivitet
83%
Spänning - ingång (min)
9V
Spänning - ingång (max)
18V
Storlek/dimension
L 1,25" x B 0,80" x H 0,40" (31,8 x 20,3 x 10,2mm)