DCW08B-15
DigiKeys produktnummer
1866-1262-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DCW08B-15
Beskrivning
DC DC CONVERTER +/-15V 8W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 2 Utgång 15V -15V 267mA, 267mA 18V - 36V Ingång
Kategori
Ström - utgång (max)
267mA, 267mA
Tillv.
Effekt (Watt)
8 W
Serie
Spänning - isolering
1 kV
Förpackning
Rör
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
OCP, SCP
Typ
Isolerad modul
Arbetstemperatur
-40°C-71°C (med nedstämpling)
Antal utgångar
2
Effektivitet
80%
Spänning - ingång (min)
18V
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (max)
36V
Inkapsling/låda
24-DIP-modul, 8 stift
Spänning - utspänning 1
Storlek/dimension
L 1,25" x B 0,80" x H 0,48" (31,8 x 20,3 x 12,2mm)