DBU-3200-48
DigiKeys produktnummer
1866-5518-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DBU-3200-48
Beskrivning
BATT CHARGER ENCLOSED 48V 55A
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad Batteriladdare 48V 55A 48V
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DBU-3200-48 Modeller
Kategori
Laddström - max.
55A
Tillverkare
MEAN WELL USA Inc.
Spänning - ingång
90-264VAC, 127-370VDC
Serie
Effekt - max
3200W
Förpackning
Box
Storlek/dimension
L 12,83" x B 4,21" x H 1,61" (325,80 x 107,00 x 41,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Chassimontering
Typ
Kapslad
Termineringstyp
Kopplingsplint
Batterikemi
Blysyra, litiumjon
Egenskaper
LED-indikator
Battericellstorlek
48V
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Antal celler
1
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus, EAC, TUV
Spänning - nominell
48V