BIC-5K-48MOD
DigiKeys produktnummer
1866-BIC-5K-48MOD-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BIC-5K-48MOD
Beskrivning
A/D +48V104A ; D/A +48V114A
Tillverkarens standardleveranstid
30 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 48V 180-305VAC Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Serie
Spänning - isolering
6 kV
Förpackning
Bulk
Effektivitet
92,5%
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Typ
Kapslad
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, fjärrstyrt tillslag/frånslag, universalingång
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång
180-305VAC
Storlek/dimension
L 18,11" x B 8,31" x H 3,29" (460,0 x 211,0 x 83,5mm)
Spänning - utspänning 1
48V
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus, EAC, TUV, UKCA
Ström - Utgång 1
104 A