APC-12-350
DigiKeys produktnummer
1866-1114-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
APC-12-350
Beskrivning
LED DRIVER CC AC/DC 9-36V 350MA
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
350mA 9-36V Konstantström LED-drivare AC/DC-omvandlare Topologi 1 Utgång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
APC-12-350 Modeller
Kategori
Ström - utgång (max)
350mA
Tillverkare
MEAN WELL USA Inc.
Effekt (Watt)
13 W
Serie
Spänning - isolering
3.75 kV
Förpackning
Box
Egenskaper
OVP, SCP
Artikelstatus
Aktiv
Klassificeringar
IP42
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Arbetstemperatur
-30°C-70°C
Typ
Konstantström
Effektivitet
82%
Topologi
AC/DC-omvandlare
Termineringstyp
Trådledare
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 3,03" x B 1,57" x H 1,14" (77,0 x 40,0 x 29,0mm)
Spänning - ingång (min)
90VAC
Godkännande myndighet
CCC, CE, cURus
Spänning - ingång (max)
264VAC