HBWS1608-8N2J
DigiKeys produktnummer
5262-HBWS1608-8N2JTR-ND - Remsa och spole (TR)
5262-HBWS1608-8N2JCT-ND - Remsbit (CT)
5262-HBWS1608-8N2JDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HBWS1608-8N2J
Beskrivning
FIXED IND 8.2NH 700MA 100 MOHM
Detaljerad beskrivning
8.2 nH Oskärmad Trådlindad Induktor 700 mA Max. 100mOhm 0603 (metrisk 1608)
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
Max. 100mOhm
Tillv.
Q @ Frekv
30 vid 250MHz
Serie
Frekvens - självresonant
4,6GHz
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Induktansfrekvens - test
250 MHz
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,041" (1,60 x 1,05mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,041" (1,05mm)