HBWS1608-82NJ
DigiKeys produktnummer
5262-HBWS1608-82NJTR-ND - Remsa och spole (TR)
5262-HBWS1608-82NJCT-ND - Remsbit (CT)
5262-HBWS1608-82NJDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HBWS1608-82NJ
Beskrivning
FIXED IND 82NH 400MA 540 MOHM
Detaljerad beskrivning
82 nH Oskärmad Trådlindad Induktor 400 mA Max. 540mOhm 0603 (metrisk 1608)
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
Max. 540mOhm
Tillv.
Q @ Frekv
35 vid 150MHz
Serie
Frekvens - självresonant
1,7GHz
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Induktansfrekvens - test
150 MHz
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,041" (1,60 x 1,05mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,041" (1,05mm)