HBWS1608-51NJ
DigiKeys produktnummer
5262-HBWS1608-51NJTR-ND - Remsa och spole (TR)
5262-HBWS1608-51NJCT-ND - Remsbit (CT)
5262-HBWS1608-51NJDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HBWS1608-51NJ
Beskrivning
FIXED IND 51NH 600MA 310 MOHM
Detaljerad beskrivning
51 nH Oskärmad Trådlindad Induktor 600 mA Max. 310mOhm 0603 (metrisk 1608)
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
Max. 310mOhm
Tillv.
Q @ Frekv
40 vid 200MHz
Serie
Frekvens - självresonant
1,9GHz
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Induktansfrekvens - test
200 MHz
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,041" (1,60 x 1,05mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,041" (1,05mm)