HBWS1608-47NJ
DigiKeys produktnummer
5262-HBWS1608-47NJTR-ND - Remsa och spole (TR)
5262-HBWS1608-47NJCT-ND - Remsbit (CT)
5262-HBWS1608-47NJDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HBWS1608-47NJ
Beskrivning
FIXED IND 47NH 600MA 280 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
47 nH Oskärmad Trådlindad Induktor 600 mA Max. 280mOhm 0603 (metrisk 1608)
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
Max. 280mOhm
Tillv.
Q @ Frekv
40 vid 200MHz
Serie
Frekvens - självresonant
2GHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
200 MHz
Typ
Trådlindad
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,041" (1,60 x 1,05mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,041" (1,05mm)