EBMS201209A601
DigiKeys produktnummer
5262-EBMS201209A601TR-ND - Remsa och spole (TR)
5262-EBMS201209A601CT-ND - Remsbit (CT)
5262-EBMS201209A601DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EBMS201209A601
Beskrivning
FERRITE BEAD 600 OHM 0805 1LN
Detaljerad beskrivning
600 Ohms @ 100 MHz 1 Signalledning Ferritkorn och chips 0805 (metrisk 2012) 300mA 350mOhm
Kategori
Strömklassning (max)
300mA
DC-resistans (DCR) (max)
350mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Höjd (max)
0,035" (0,90mm)
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,047" (2,00 x 1,20mm)
Impedans @ frekvens
600 Ohms @ 100 MHz