EBMS060303A700
DigiKeys produktnummer
5262-EBMS060303A700TR-ND - Remsa och spole (TR)
5262-EBMS060303A700CT-ND - Remsbit (CT)
5262-EBMS060303A700DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EBMS060303A700
Beskrivning
FERRITE BEAD 70 OHM 0201 1LN
Detaljerad beskrivning
70 Ohms @ 100 MHz 1 Signalledning Ferritkorn och chips 0201 (metrisk 0603) 300mA 350mOhm
Kategori
Strömklassning (max)
300mA
DC-resistans (DCR) (max)
350mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Höjd (max)
0,012" (0,30mm)
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Impedans @ frekvens
70 Ohms @ 100 MHz