EBMS060303A151
DigiKeys produktnummer
5262-EBMS060303A151TR-ND - Remsa och spole (TR)
5262-EBMS060303A151CT-ND - Remsbit (CT)
5262-EBMS060303A151DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EBMS060303A151
Beskrivning
FERRITE BEAD 150 OHM 0201 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
150 Ohms @ 100 MHz 1 Signalledning Ferritkorn och chips 0201 (metrisk 0603) 200mA 500mOhm
Kategori
Strömklassning (max)
200mA
Tillverkare
Max Echo
DC-resistans (DCR) (max)
500mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Filtertyp
Signalledning
Höjd (max)
0,012" (0,30mm)
Antal ledningar
1
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Impedans @ frekvens
150 Ohms @ 100 MHz