BCAS160808H331
DigiKeys produktnummer
5262-BCAS160808H331TR-ND - Remsa och spole (TR)
5262-BCAS160808H331CT-ND - Remsbit (CT)
5262-BCAS160808H331DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BCAS160808H331
Beskrivning
FERRITE BEAD 330 OHM 0603 1LN
Detaljerad beskrivning
330 Ohms @ 100 MHz 1 Signalledning Ferritkorn och chips 0603 (metrisk 1608) 50mA 1,2Ohm
Kategori
Strömklassning (max)
50mA
DC-resistans (DCR) (max)
1,2Ohm
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Höjd (max)
0,031" (0,80mm)
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Impedans @ frekvens
330 Ohms @ 100 MHz