BCAS100505A601
DigiKeys produktnummer
5262-BCAS100505A601TR-ND - Remsa och spole (TR)
5262-BCAS100505A601CT-ND - Remsbit (CT)
5262-BCAS100505A601DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BCAS100505A601
Beskrivning
FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
Detaljerad beskrivning
600 Ohms @ 100 MHz 1 Signalledning Ferritkorn och chips 0402 (metrisk 1005) 100mA 1,2Ohm
Kategori
Strömklassning (max)
100mA
DC-resistans (DCR) (max)
1,2Ohm
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Höjd (max)
0,020" (0,50mm)
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Impedans @ frekvens
600 Ohms @ 100 MHz