BCAS100505A301
DigiKeys produktnummer
5262-BCAS100505A301TR-ND - Remsa och spole (TR)
5262-BCAS100505A301CT-ND - Remsbit (CT)
5262-BCAS100505A301DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BCAS100505A301
Beskrivning
FERRITE BEAD 300 OHM 0402 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
300 Ohms @ 100 MHz 1 Signalledning Ferritkorn och chips 0402 (metrisk 1005) 200mA 800mOhm
Kategori
Strömklassning (max)
200mA
Tillverkare
Max Echo
DC-resistans (DCR) (max)
800mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Filtertyp
Signalledning
Höjd (max)
0,020" (0,50mm)
Antal ledningar
1
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Impedans @ frekvens
300 Ohms @ 100 MHz