PSR-23F08S-JQ
DigiKeys produktnummer
458-1124-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSR-23F08S-JQ
Beskrivning
SPEAKER 8OHM 250MW TOP PORT 81DB
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
8 Ohms General Purpose Högtalare 250 mW 900 Hz ~ 6.5 kHz Topp Runt
Kategori
Effektivitet - testning
1W/1M
Tillverkare
Mallory Sonalert Products Inc.
Effektivitet - typ
Ljudtrycksnivå (SPL)
Serie
Effekt - märkt
250 mW
Förpackning
Bulk
Effekt - max
300 mW
Artikelstatus
Aktiv
Portplats
Topp
Teknologi
Magnetisk
Form
Runt
Typ
General Purpose
Material - kon
Polyester, polyetylentereftalat (PET)
Frekvensomfång
900 Hz ~ 6.5 kHz
Material - magnet
Ferrit
Frekvens - självresonant
900 Hz
Terminering
Lödplattor
Impedans
8 Ohms
Storlek/dimension
0,906" diam. (23,00mm)
Effektivitet - dBA
81,00
Höjd - monterad (max)
0,197" (5,00mm)