ZW42212TC
DigiKeys produktnummer
4616-ZW42212TC-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ZW42212TC
Beskrivning
FERRITE CORE TOROID 12.08UH
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Epoxi Ferritkärnor Toroid typ längd bredd 0,870" (22,10mm) Diameter 0,500" (12,70mm) höjd
Kategori
Mellanrum
Utan mellanrum
Tillverkare
Magnetics, a division of Spang & Co.
Initial permeabilitet (µi)
10000
Förpackning
Bulk
Effektiv längd (le) mm
54.1
Artikelstatus
Aktiv
Effektiv yta (Ae) mm²
52.3
Kärntyp
Toroid
Effektiv magnetisk volym (Ve) mm³
2834.0
Diameter
0,870" (22,10mm)
Ytfinish
Epoxi
Induktansfaktor (A)
12.08 µH
Höjd
0,500" (12,70mm)
Tolerans
±30%