PH1090-550S är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Central Semiconductor Corp
I lager: 1 588
Datablad
Similar
Toshiba Semiconductor and Storage
I lager: 0
Infineon Technologies
Datablad
Infineon Technologies
onsemi
onsemi
I lager: 231
RF-transistor NPN 80V 28A 550W Chassimontering
PH1090-550S
DigiKeys produktnummer
1465-1195-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PH1090-550S
Beskrivning
RF TRANS NPN 80V
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Förstärkning
8,06dB
Tillverkare
MACOM Technology Solutions
Effekt - max
550W
Förpackning
Tråg
Ström - kollektor (Ic) (max)
28A
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
200°C (TJ)
Transistortyp
NPN
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - kollektor-emitter-genombrott (max)
80V