SMDJ130A-A
DigiKeys produktnummer
4491-SMDJ130A-ATR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Yenyo Technology
Tillverkarens produktnummer
SMDJ130A-A
Beskrivning
TVS DIODE 130VWM 209VC DO214AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
209V Klämma 14,35A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMC)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
14,35A
Tillv.
Effekt - toppuls
3000W (3kW)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Nätmatningsskydd
Nej
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Grad
Automotive
Enkelriktade kanaler
1
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
130V
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - genombrott (min)
144V
Inkapsling/låda
DO-214AB, SMC
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
209V