1.5KE27CA
DigiKeys produktnummer
4491-1.5KE27CATR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1.5KE27CA
Beskrivning
TVS 1500W 27Vbr Bi-Dir DO-201AE
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
37,5V Klämma 40,5A Ipp TVS - dioder Genomgående hål DO-201AE
Kategori
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
37,5V
Tillv.
Ström - toppuls (10/1000 µs)
40,5A
Serie
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
23,1V
Inkapsling/låda
DO-201AE, axiell
Spänning - genombrott (min)
25,7V