1.5KE15CA
DigiKeys produktnummer
4491-1.5KE15CATR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1.5KE15CA
Beskrivning
TVS 1500W 15Vbr Bi-Dir DO-201AE
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
21,2V Klämma 71,7A Ipp TVS - dioder Genomgående hål DO-201AE
Kategori
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
21,2V
Tillv.
Ström - toppuls (10/1000 µs)
71,7A
Serie
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
12,8V
Inkapsling/låda
DO-201AE, axiell
Spänning - genombrott (min)
14,3V