W48-1-RB-N-RD-B
DigiKeys produktnummer
67-W48-1-RB-N-RD-B-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
W48-1-RB-N-RD-B
Beskrivning
PBS 12MM SPST 0.1A 48V MOM PLAST
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Tryckknappsbrytare SPST-NO Standard Panelmontering, fram
Kategori
Märkspänning - AC
12 V
Färg - styrdon/lock
Röd
Termineringstyp
Snabbkontakt - 0,110" (2,8mm), fria ledningsändar
Monteringstyp
Panelmontering, fram
Panelutskärningsdimensioner
Cirkulär - Diam. 13,42mm
Typ
Standard
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Strömklassning (Ampere)
10mA (AC)