W48-1-RB-B-BK-B
DigiKeys produktnummer
67-W48-1-RB-B-BK-B-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
W48-1-RB-B-BK-B
Beskrivning
PBS 12MM SPST 0.1A 48V MOM PLAST
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Tryckknappsbrytare SPST-NO Standard, belyst Panelmontering, fram
Kategori
Styrdonstyp
Runt, knapp, välvd topp
Tillv.
Färg - styrdon/lock
Svart
Serie
Belysningstyp, färg
LED, blå
Förpackning
Bulk
Belysningsspänning (nominell)
3,1VDC
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
Snabbkontakt - 0,110" (2,8mm), fria ledningsändar
Monteringstyp
Panelmontering, fram
Ingångsskydd
IP67 - dammtät, vattentät
Typ
Standard, belyst
Panelutskärningsdimensioner
Cirkulär - Diam. 13,42mm
Krets
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Brytarfunktion
Av-Mom
Mekanisk livslängd
1 000 000 cykler
Strömklassning (Ampere)
10mA (AC)
Elektrisk livslängd
1 000 000 cykler
Märkspänning - AC
12 V