LDQ-M282RI
DigiKeys produktnummer
67-1428-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LDQ-M282RI
Beskrivning
DISP 7SEG 0.28" QUAD GRN 12DIP
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Displaymoduler - LED tecken och siffror Grön 7-segment 4 Tecken Gemensam anod 2,2V 10mA H 0,402" x B 1,268" x D 0,228" (10,20 x 32,20 x 5,80mm) 12-DIP (0,300", 7,62mm)
Kategori
Färg
Grön
Tillverkare
Lumex Opto/Components Inc.
Spänning - fram (Vf) (Typ)
2,2V
Förpackning
Bulk
Ström - test
10mA
Artikelstatus
Aktiv
Millicandela-märkning
2,2mcd
Antal tecken
4
Våglängd - topp
565nm
Storlek/dimension
H 0,402" x B 1,268" x D 0,228" (10,20 x 32,20 x 5,80mm)
Effektförlust (max)
105mW
Siffer-/bokstavsstorlek
0,28" (7,00mm)
Inkapsling/låda
12-DIP (0,300", 7,62mm)