V420LT40BPX2855 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Littelfuse Inc.
I lager: 5 100
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Littelfuse Inc.
I lager: 0
Datablad
Building Automation – Protect/Sense/Control
V420LT40BPX2855
DigiKeys produktnummer
V420LT40BPX2855-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
V420LT40BPX2855
Beskrivning
VARISTOR 665V 6.5KA DISC 20MM
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
665 V 6.5 kA Varistor 1 Kretsar Genomgående hål Skiva 20mm
Kategori
Varistorspänning (max)
720 V
Tillverkare
Ström - stötpuls
6.5 kA
Serie
Energi
160J
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Antal kretsar
1
Artikelstatus
Aktiv
Kapacitans @ frekvens
600 pF @ 1 MHz
Max AC-spänning
420 V
Arbetstemperatur
-55°C-85°C (TA)
Max DC-spänning
560 V
Monteringstyp
Genomgående hål
Varistorspänning (min)
610 V
Inkapsling/låda
Skiva 20mm
Varistorspänning (typisk)
665 V