SZ1SMA13AT3G
DigiKeys produktnummer
F11502TR-ND - Remsa och spole (TR)
F11502CT-ND - Remsbit (CT)
F11502DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SZ1SMA13AT3G
Beskrivning
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMA
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
21,5V Klämma 18,6A Ipp TVS - dioder Ytmontering SMA
Kategori
Effekt - toppuls
400W
Tillv.
Nätmatningsskydd
Nej
Serie
Kapacitans @ frekvens
860pF vid 1MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
13V
Inkapsling/låda
DO-214AC, SMA
Spänning - genombrott (min)
14,4V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
21,5V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
18,6A