SPXI015.L
DigiKeys produktnummer
5666-SPXI015.L-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SPXI015.L
Beskrivning
FUSE CRTRDGE 15A 1.5KVDC INLINE
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15A AC 1,5kVDC DC-säkring Patron Frihängande (i serie)
Kategori
Märkspänning - DC
1,5kVDC
Tillverkare
Littelfuse Inc.
Tillämpningar
Sol (fotoelektrisk)
Serie
Egenskaper
Egensäker
Förpackning
Bulk
Brytkapacitet @ märkspänning
15kA
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Patron, inline, två ändar
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Storlek/dimension
Diam. 0,406" x L 3,475" (10,31 x 88,27mm)
Säkringstyp
Patron
Smältning I²t
299.0
Strömklassning (Ampere)
15A
DC-kallresistans
0.0131 Ohms