SPD2-350-4P0-R
DigiKeys produktnummer
5666-SPD2-350-4P0-R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SPD2-350-4P0-R
Beskrivning
SPD TYPE 1/TYPE 2 350VAC MCOV
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Överspänningsskydd (SPD) 350VAC MCOV 4 Pol
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SPD2-350-4P0-R Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Ström - urladdning (Nom) (8/20 µS)
20 kA
Tillverkare
Littelfuse Inc.
Ström - urladdning (Max) (8/20 µS)
50 kA
Serie
Ström - kortslutningsklassning (SCRR)
200 kA
Förpackning
Bulk
Spänning - skyddsklassning (VPR)
1 kV
Artikelstatus
Föråldrad
Spänning - skyddsnivå (VP) (2416)
1.75 kV
Typ
Typ 1, Typ 2
Arbetstemperatur
-40°C-80°C
Form
Bas + modul
Egenskaper
Fjärrsignalkontakter, termiskt skyddade
Antal poler
4
Monteringstyp
DIN-skena
Spänning - kontinuerlig drift (Max) (MCOV)
350VAC