SMDLCE18-HR
DigiKeys produktnummer
18-SMDLCE18-HRTR-ND - Remsa och spole (TR)
18-SMDLCE18-HRCT-ND - Remsbit (CT)
18-SMDLCE18-HRDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMDLCE18-HR
Beskrivning
TVS DIODE 18VWM 30.2VC DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
30,2V Klämma 102,7A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
102,7A
Tillv.
Effekt - toppuls
3000W (3kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Kapacitans @ frekvens
50pF vid 1MHz (max.)
Typ
Zener
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Enkelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
18V
Inkapsling/låda
DO-214AB, SMC
Spänning - genombrott (min)
20V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
30,2V