SMDJ33CA
DigiKeys produktnummer
SMDJ33CATR-ND - Remsa och spole (TR)
SMDJ33CACT-ND - Remsbit (CT)
SMDJ33CADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMDJ33CA
Beskrivning
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
53,3V Klämma 56,3A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SMDJ33CA Modeller
Kategori
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
53,3V
Tillv.
Ström - toppuls (10/1000 µs)
56,3A
Serie
Effekt - toppuls
3000W (3kW)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Nätmatningsskydd
Nej
Artikelstatus
Aktiv
Tillämpningar
General Purpose
Typ
Zener
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Dubbelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
33V
Inkapsling/låda
DO-214AB, SMC
Spänning - genombrott (min)
36,7V