SMCJ220CA
DigiKeys produktnummer
SMCJ220CALFTR-ND - Remsa och spole (TR)
SMCJ220CALFCT-ND - Remsbit (CT)
SMCJ220CALFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCJ220CA
Beskrivning
TVS DIODE 220VWM 356VC DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
356V Klämma 4,2A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SMCJ220CA Modeller
Kategori
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
356V
Tillv.
Ström - toppuls (10/1000 µs)
4,2A
Serie
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Nätmatningsskydd
Ja
Artikelstatus
Aktiv
Tillämpningar
General Purpose
Typ
Zener
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Dubbelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
220V
Inkapsling/låda
DO-214AB, SMC
Spänning - genombrott (min)
246V