SMBJ40A-HR är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 106 788
Datablad
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
Similar
YAGEO
YAGEO
I lager: 490
64,5V Klämma 9,3A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
SMBJ40A-HR
DigiKeys produktnummer
SMBJ40A-HR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ40A-HR
Beskrivning
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
64,5V
Tillv.
Ström - toppuls (10/1000 µs)
9,3A
Serie
Effekt - toppuls
600W
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
40V
Inkapsling/låda
DO-214AA, SMB
Spänning - genombrott (min)
44,4V