SMBJ18CA
DigiKeys produktnummer
SMBJ18CALFTR-ND - Remsa och spole (TR)
SMBJ18CALFCT-ND - Remsbit (CT)
SMBJ18CALFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ18CA
Beskrivning
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
29,2V Klämma 20,6A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SMBJ18CA Modeller
Kategori
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
29,2V
Tillv.
Ström - toppuls (10/1000 µs)
20,6A
Serie
Effekt - toppuls
600W
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
18V
Spänning - genombrott (min)
20V