SLD8S17A
DigiKeys produktnummer
F8151TR-ND - Remsa och spole (TR)
F8151CT-ND - Remsbit (CT)
F8151DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SLD8S17A
Beskrivning
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMTO-263
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
27,6V Klämma 253A Ipp TVS - dioder Ytmontering SMTO-263
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SLD8S17A Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
253A
Tillv.
Effekt - toppuls
7000W (7kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
17V
Inkapsling/låda
Icke standard SMD
Spänning - genombrott (min)
18,9V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
27,6V