SLD33-018
DigiKeys produktnummer
F7178TR-ND - Remsa och spole (TR)
F7178CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SLD33-018
Beskrivning
TVS DIODE 33VWM 53.3VC P600
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
53,3V Klämma 95,7A Ipp TVS - dioder Genomgående hål P600
EDA-/CAD-modeller
SLD33-018 Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
95,7A
Tillv.
Effekt - toppuls
5000W (5kW)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - backspänning (typ)
33V
Inkapsling/låda
P600, axiell
Spänning - genombrott (min)
36,7V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
53,3V