SLD15U-017
DigiKeys produktnummer
F10925TR-ND - Remsa och spole (TR)
F10925CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SLD15U-017
Beskrivning
TVS DIODE 15VWM 24.4VC P600
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
24,4V Klämma 209A Ipp TVS - dioder Genomgående hål P600
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SLD15U-017 Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
209A
Tillv.
Effekt - toppuls
5000W (5kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - backspänning (typ)
15V
Inkapsling/låda
P600, axiell
Spänning - genombrott (min)
16,7V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
24,4V