SESD0402X1BN-0015-096
DigiKeys produktnummer
SESD0402X1BN-0015-096TR-ND - Remsa och spole (TR)
SESD0402X1BN-0015-096CT-ND - Remsbit (CT)
SESD0402X1BN-0015-096DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SESD0402X1BN-0015-096
Beskrivning
TVS DIODE 7VWM 14VC 0402
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
14V (typ) Klämma 2,5A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering 0402
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
2,5A (8/20µs)
Tillv.
Nätmatningsskydd
Nej
Serie
Tillämpningar
HDMI
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ frekvens
0,15pF vid 3GHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-125°C (TA)
Typ
Zener
Grad
Automotive
Dubbelriktade kanaler
1
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
7V (max.)
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - genombrott (min)
9,6V (typ)
Inkapsling/låda
2-XDFN
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
14V (typ)