PSR073DL0500X | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 5666-PSR073DL0500X-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PSR073DL0500X |
Beskrivning | FUSE SQUARE 500A 1.3KVAC/1KVDC |
Tillverkarens standardleveranstid | 15 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 500A 1,3kVAC AC 1 kVDC DC-säkring Kvadrat Skruvmontering |
Förpackning Box | Egenskaper Indikerar |
Artikelstatus Aktiv | Godkännande myndighet CCC, CE, cURus, UL |
Monteringstyp Skruvmontering | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Säkringstyp Kvadrat | Brytkapacitet @ märkspänning 100kA (AC), 150kA (DC) |
Strömklassning (Ampere) 500A | Storlek/dimension L 2,882" x B 2,894" x H 3,130" (73,20 x 73,50 x 79,50mm) |