PSR033US0800X
DigiKeys produktnummer
5666-PSR033US0800X-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSR033US0800X
Beskrivning
FUSE SQUARE 800A 700VAC/600VDC
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
800A 700VAC AC 600VDC DC-säkring Kvadrat Skruvmontering
Kategori
Märkspänning - DC
600VDC
Godkännande myndighet
CE, cURus, UL
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
800A
Storlek/dimension
L 1,937" x B 2,894" x H 3,130" (49,20 x 73,50 x 79,50mm)
Märkspänning - AC
700VAC