PSR033UL0500X | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 5666-PSR033UL0500X-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PSR033UL0500X |
Beskrivning | FUSE SQUARE 500A 700VAC/600VDC |
Tillverkarens standardleveranstid | 15 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 500A 700VAC AC 600VDC DC-säkring Kvadrat Skruvmontering |
Datablad | Datablad |
Kategori | Märkspänning - DC 600VDC |
Förpackning Box | Egenskaper Indikerar |
Artikelstatus Aktiv | Godkännande myndighet CE, cURus, UL |
Monteringstyp Skruvmontering | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Säkringstyp Kvadrat | Brytkapacitet @ märkspänning 200kA (AC), 150kA (DC) |
Strömklassning (Ampere) 500A | Storlek/dimension L 1,937" x B 2,894" x H 3,130" (49,20 x 73,50 x 79,50mm) |
Märkspänning - AC 700VAC | Smältning I²t 16434.0 |