PSR031US0500Z
DigiKeys produktnummer
5666-PSR031US0500Z-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSR031US0500Z
Beskrivning
FUSE SQUARE 500A 700VAC/600VDC
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
500A 700VAC AC 600VDC DC-säkring Kvadrat Skruvmontering
Kategori
Märkspänning - DC
600VDC
Godkännande myndighet
CE, cURus, UL
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
500A
Storlek/dimension
L 1,898" x B 2,028" x H 2,264" (48,20 x 51,50 x 57,50mm)
Märkspänning - AC
700VAC