PSR031UL0500Z | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 5666-PSR031UL0500Z-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PSR031UL0500Z |
Beskrivning | FUSE SQUARE 500A 700VAC/600VDC |
Tillverkarens standardleveranstid | 18 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 500A 700VAC AC 600VDC DC-säkring Kvadrat Skruvmontering |
Datablad | Datablad |
Kategori | Märkspänning - DC 600VDC |
Förpackning Box | Egenskaper Indikerar |
Artikelstatus Aktiv | Godkännande myndighet CE, cURus, UL |
Monteringstyp Skruvmontering | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Säkringstyp Kvadrat | Brytkapacitet @ märkspänning 200kA (AC), 150kA (DC) |
Strömklassning (Ampere) 500A | Storlek/dimension L 1,898" x B 2,028" x H 2,264" (48,20 x 51,50 x 57,50mm) |
Märkspänning - AC 700VAC | Smältning I²t 29751.0 |